MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych
Od ponad 15 lat MAK-MED dba o dobro i zdrowie Pacjentów na terenie Wołomina i okolic. Starannie dobrany, doświadczony personel medyczny zapewnia Pacjentom: pomoc w profilaktyce zdrowia, skuteczne leczenie oraz wysoki standard obsługi.
Nasze usługi świadczymy w dwóch lokalizacjach:
W naszej Klinice oferujemy:
Bezpłatnie
- Bezpłatne porady lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ (interniści, lekarze rodzinni, pediatrzy),
- Badania laboratoryjne (tzw. „pobrania krwi”) – bezpłatne w ramach POZ i płatne według indywidualnych potrzeb
- Bezpłatne porady położnej POZ i pielęgniarki POZ
Odpłatnie (komercyjnie)
- Badania USG, kardiologicznych (EKG, Holter, Echo serca), Spirometria, KTG
- Porady lekarzy specjalistów
- Medycynę pracy
- Rehabilitację dorosłych (w tym rehabilitację uroginekologiczną) i dzieci
- Usługi poradni laktacyjnej
- Porady dietetyka
- Porady logopedy
MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych w liczbach
Co nas wyróżnia
Naszą misją jest profilaktyka i leczenie najczęstszych chorób cywilizacyjnych z zakresu kardiologii, diabetologii, endokrynologii, neurologii, ortopedii, ginekologii, chirurgii, laryngologii.
Choroby cywilizacyjne
Specjalizujemy się w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych z zakresu kardiologii, diabetologii, endokrynologii, neurologii, ortopedii, ginekologii, chirurgii, laryngologii. Jesteśmy placówką, która podchodzi kompleksowo do leczenia pacjenta w zakresie chorób, które wynikają z postępu cywilizacji – zmiany trybu życia, żywienia, postępu technologicznego.
Otaczamy opieką całe rodziny przez wiele lat
Nasi lekarze POZ to doświadczony personel, który związany jest z MAK-MED od początku istnienia placówki. Z tego względu, lekarze rodzinni, interniści, pediatrzy znają całe rodziny naszych pacjentów, ich choroby i problemy. W związku z tym, są w stanie szybko i dokładnie zdiagnozować pacjenta i pokierować na ewentualne dalsze leczenie specjalistyczne.
Kompleksowe podejście do leczenia
Edukacja i profilaktyka
Dostępność
Chcemy być dostępni dla osób niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i innych grup, które borykają się z różnymi wykluczeniami. Z tego względu dopasowujemy nasze obydwie placówki do potrzeb osób niepełnosprawnych pod względem architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjnym. W naszej placówce – pacjenci mogą skorzystać z pomocy pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących, windy, asystenta osoby niepełnosprawnej, posiadamy oznaczenia placówek w alfabecie Braille’a. Ponadto przygotowaliśmy przewijaki dla najmłodszych pacjentów, kąciki dla dzieci w gabinetach i poczekalni. Budynki są tak przygotowane, aby uniknąć dodatkowych progów i schodów i aby były w pełni komfortowe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Choroby cywilizacyjne
Czym są choroby cywilizacyjne?
Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, które są efektem zbyt szybkiego rozwoju cywilizacji. Schorzenia te często mają charakter przewlekły i są wynikiem kombinacji wielu czynników, w tym genetyki, fizjologii, środowiska i zachowań społecznych, trybu życia i odżywiania.
Dlaczego profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych jest tak ważna?
Na przestrzeni minionych lat zauważa się znaczny wzrost pacjentów cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych. Jednymi z najczęstszych są choroby układu sercowo-naczyniowego, do których należą m.in. nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i udar mózgu. Cukrzyca to kolejne schorzenie, które dotyczy coraz większej ilości pacjentów i rozwija się w coraz młodszym wieku. Nie można też pominąć przewlekłych chorób układu oddechowego oraz chorób onkologicznych. Te grupy schorzeń są najczęstszymi przyczynami zachorowań i wizyt wśród naszych pacjentów, a nie leczone mogą prowadzić do inwalidztwa i przedwczesnej umieralności.